110 هکتار بافت ناکارآمد در منطقه دو شهرداری اصفهان وجود دارد

مدیر منطقه دو شهرداری اصفهان گفت: ۱۱۰ هکتار بافت ناکارآمد در منطقه دو شهرداری اصفهان وجود دارد که با دعوت از معتمدین محلی سعی در بازآفرینی مناطق با بافت فرسوده داریم.

 

به گزارش خبرنگار مهر، کاووس حقانی ظهر سه شنبه در شصت و سومین نشست سه شنبه‌ها با رسانه، با اشاره به مساحت فضای سبز هزار و ۸۰۰ مترمربعی در منطقه دو شهرداری اصفهان اظهار داشت: جمعیت منطقه دو شهرداری بالغ بر ۷۱ هزار نفر است که قرار است در آینده نزدیک توسعه فضای سبز به مساحت ۱۷۰ هکتار در منطقه بختیاردشت به سرانجام برسد که نوید بخش افزایش دو برابری سهم سرانه فضای سبز به ازای هر ساکن این منطقه خواهد بود.

وی که بر توسعه پذیری منطقه دو شهرداری تاکید ویژه ای داشت، ادامه داد: یکی از چالش‌های اساسی منطقه دو شهرداری بلاتکلیفی یک سوم اراضی کشاورزی است که با کوچک‌ترین وزش باد آلودگی و ریزگردها را به همراه خواهد داشت.

مدیر منطقه دو شهرداری اصفهان با اشاره به مساحت دو میلیون مترمکعبی این منطقه گفت: منطقه دو شهرداری اصفهان چهارتکه است که در مکاتبات معاونت شهرسازی در استانداری در حال پیگیری است؛ از سوی دیگر مجاورت با خمینی شهر و تغییر در تعریف مناطق مرزی هم از مسائل این منطقه به شمار می‌آید.

انتقال بخشی از موزائیک سازان به بختیار دشت

وی ۴۸ درصد اراضی منطقه دو را در محدود شهری معرفی کرد و گفت: یکی از اقدامات مهم انتقال بخشی از صنف موزائیک سازی به بختیار دشت از سنوات گذشته بوده است.

حقانی پروژه‌های محرک توسعه را در منطقه دو سرآغاز رویدادهای مهم در این منطقه دانست و گفت: ۲۴ میلیارد تومان از بودجه منطقه دو شهرداری در قالب پروژه‌های محرک توسعه تعریف می‌شود که ۱۰ میلیارد آن در دو بخش تخصیص ۵ میلیاردی توسط شهرداری مرکزی و شهرداری منطقه دو در قالب «مرکز خانه دوستدار کودک» تعریف می‌شود و ۱۳ میلیارد آن هم در توسعه پارکینگ طبقاتی در ابتدای خیابان خرم اختصاص خواهد یافت.

وی روند تسریع بخشی پایانه صمدیه را در تخصیص بودجه ۲۷ میلیاردی که از تعهدات سال گذشته به این منطقه است، برشمرد و افزود: با وام دریافتی می‌توان تملک و آزادسازی در پایانه صمدیه را شتاب بخشید.

۱۱۰ هکتار؛ بافت ناکارآمد منطقه دو شهرداری اصفهان

مدیر منطقه دو شهرداری اصفهان بافت ناکارآمد این منطقه را ۱۱۰ هکتار اعلام کرد و گفت: با دعوت از معتمدین محلی سعی در بازآفرینی مناطق با بافت فرسوده داشتیم که متأسفانه با پایین بودن تمکن مالی اهالی پیشرفت محسوسی نداشته است.

وی از سازمان جهاد کشاورزی در رفع مساله زمین‌های کشاورزی بلاتکلیف ساکنان این منطقه یاری طلبید و تصریح کرد: با افزوده شدن ۱۷۰ هکتار فضای سبز در بختیاردشت می‌توان شبیه پارک کوهستانی صفه در این منطقه دایر کرد که بر جذب گردشگر بی تأثیر نخواهد بود.

مسائل زمین «خانه دوستدار کودک» حل می‌شود

حقانی به مشکلات مکان جانمایی شده «خانه دوستدار کودک» هم گریزی زد و اظهار داشت: زمینی که در انتهای پارک قلمستان برای «خانه دوستدار کودک» در نظر گرفته شده است با مسائل حقوقی برخورد کرده است که بخشی از آن در حال رفع شدن است و چنانچه با مالکان زمین به توافق نرسیم در مجاورت مکان جانمایی شده زمینی برای این مهم در نظر خواهیم گرفت.

وی تعریض شدن بزرگراه شهید خرازی را که در سال گذشته به عنوان راه حل کاهش ترافیک و تصادفات معرفی شده بود را ناکام دانست و ادامه داد: قرار بود بخش فضای سبز بزرگراه شهید خرازی در تعریض آن به کار آید که بر سر مسائل فنی به نتیجه نرسید.

مدیر منطقه دو شهرداری اصفهان در پاسخ به خبرنگار مهر که از میزان سرانه فرهنگی این منطقه پرسید، گفت: پنج فرهنگسرا، سه سالن مطالعه و دو ورزشگاه نشان از اهمیت سرانه مطالعه و ورزش در این منطقه دارد که با شیوع کرونا فضای مجازی به این امور اختصاص یافت که علاوه بر استقبال ساکنان منطقه دو شهرداری از استان‌های دیگر هم برنامه‌های فرهنگی دنبال می‌شد. از سوی دیگر فرهنگسرای رسالت هم در آینده نزدیک کلنگ زنی می‌شود.

جلوگیری از توسعه افقی شهر

وی در پاسخ دیگر خبرنگار مهر که از راهکارهای جلوگیری از توسعه افقی شهر در این منطقه پرسید، تاکید کرد: با توجه به اینکه ۴۸ درصد این منطقه به اراضی کشاورزی اختصاص دارد و بلندمرتبه سازی با محدودیت پیش می‌رود سعی شده است که تا حد امکان از توسعه افقی شهر و مهاجرت پذیری جلوگیری کنیم.کد محتوا 19431

برچسب ها