جانبازان  نمونه بارز جهاد تبیین دوران دفاع مقدس هستند

مدیر منطقه دو شهرداری اصفهان گفت: جانبازان نمونه بارزی از جهاد تبیین دوران دفاع مقدس هستند و ما باید از آنها برای نسل جوان الگوسازی کنیم.

به گزارش خبرنگار ایمنا، محمد صیرفی‌نژاد امروز _دوشنبه شانزدهم اسفندماه_ در دیدار با جمعی از جانبازان و خانواده‌های معزز شهدای منطقه دو شهرداری اصفهان، با بیان اینکه جانبازان، تمثال وفاداری و ایثار، شکوه زخم و زیبایی و تصویرگر ایمان هستند، اظهار کرد: در تاریخ دین مبین اسلام، ماه مبارک شعبان، مزین است به طلوع انوار تابناکی از آسمان ولایت و امامت که با طلوع نورانی خود، روشنی بخش دل‌ها و دیدگان مؤمنین خداجو هستند.

وی تاکید کرد: روز جانباز فرصتی مغتنم است تا نسل امروز علاوه بر الگو گرفتن از رشادت‌ها و جانبازی‌های حضرت عباس (ع)، درباره رویدادهای دوران دفاع مقدس و دلاوری‌ها و شجاعت‌های جانبازان غیرتمند این مرز و بوم به مطالعه بپردازند و درس‌ها و پیام‌های زندگی‌ساز را از متن آن تاریخ ماندگار استخراج کنند.

مدیر منطقه دو شهرداری اصفهان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به‌ویژه ولادت باسعادت حضرت ابوالفضل العباس (س) و روز جانباز، گفت: نامگذاری روز ولادت حضرت ابالفضل العباس (ع) به نام روز جانباز، در واقع ارج نهادن به نام و مرام جانبازان جان بر کف و تأسی به آموزه‌های بی‌بدیل ایثار و زنده نگه داشتن فرهنگ متعالی عاشورایی است و بدون تردید فداکاری و ایثار پاسداران و جانبازان این مرز و بوم بوده است که سربلندی و استواری نظام و میهن ما را تضمین کرده است و جوانمردی و از جان گذشتگی این بزرگ مردان تا ابد در تاریخ ایران زمین جاودانه خواهد ماند.

وی ادامه داد: جانبازان مایه سربلندی و افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند و ما هرگز نمی‌توانیم جای خانواده‌های فداکار آنان باشیم، زیرا رشادت‌ها و حماسه آفرینی آنها در طول هشت سال دفاع مقدس به عنوان برگ زرینی در دفتر خاطرات ملت ثبت شده است و هرگز از اذهان مردم شریف ایران اسلامی پاک شدنی نیست.

صیرفی‌نژاد با اشاره به جهاد تبیین در فرمایش رهبری، تصریح کرد: جانبازان نمونه بارزی از جهاد تبیین دوران دفاع مقدس هستند و ما باید برای نسل جوان از آنها الگوسازی کنیم، جانبازان مدافعان بی‌منت نظام جمهوری اسلامی هستند که جان خود را با الگو گرفتن از جانباز کربلا در کف اخلاص گذاشتند و از خودگذشتگی کردند.

وی تاکید کرد: جانبازان ما امروزه نیز در عرصه‌های مختلف دفاعی، فرهنگی، تولید علم و فناوری با حضور فداکارانه، فعالانه و خستگی‌ناپذیر خود امنیت، استقلال، عزت و سرافرازی را برای میهن اسلامی به ارمغان آورده‌اند، لذا ما مسئولان باید قدردان وجود جانبازان، این مدافعان بی‌منت باشیم.

وی با بیان اینکه منطقه دو شهرداری اصفهان ۵۵۰ خانواده جانباز در دل محلات دارد، گفت: محله دهنو، جاوان و آفاران در بین محلات منطقه دو بیشترین جانباز دوران دفاع مقدس را دارد که امیدواریم  بتوانیم ادامه دهنده راه شهدا و جانبازان باشیم و به مردم خدمت کنیم.

به گزارش ایمنا، جمعی از معاونان و مدیران و مسئولان بسیج، بازرسی منطقه دو و نیز نماینده بنیاد شهید در دیدار حضوری منزل جانبازان حاج رمضان مارانی، حاج هادی اکبریان، حاج حسن یزدانی حاضر و از زحمات این عزیزان به نمایندگی از سایر جانبازان تجلیل به‌عمل آمد؛ همچنین توسط مدیر منطقه دو شهرداری اصفهان از سه تن از افتخار آفرینان جانباز شهرداری منطقه دو قدردانی و تجلیل شد.کد محتوا 45347

برچسب ها